فیلم و هنر

آیا دیزنی مخصوصا بعضی از فیلم‌هایش را در گیشه قربانی می‌ کند؟

اینجا هنوز چیزی نیست. این شرکت فیلم‌های کوچک‌تر از استودیو قرن بیستم و سرچلایت پیکچرز را هم زمان با فیلم‌های بزرگ کمپانی‌های دیگر اکران می‌کند و این شایبه ایجاد می‌شود که قصد دارد برای این آثار شکسته شود.

این کار همیشه یک نتیجه می‌دهد: فیلم‌های بزرگ دیگر شرکت‌ها گیشه را از آن خود می‌کنند و فیلم‌ها.

حالا سوال اینجاست، دلیل به کار بردن این شیوه‌های عجیب از پخش فیلم چیست؟ پیا پشت این الگوی پخش، متد خاص قرار دارد؟

داستان از چه قرار است؟

یشه دنیای فیلم در تعطیلات آخر هفته روز یادبود، دست شرکت رسانه‌های پارامونت گلوبال خواهد بود. دل انل هآ من هم اکران فیلم Top Gun: Maverick با نقش آفرینی تام کروز است. فیلمی که مردم مدت‌هاست منتظر اکران هستند. تورنال‌های صنعت تجاری سینمای پیشبینی می‌توانند این فیلم را در هفته اول اکران، صد میلیون دلار به فروش برسانند.

Bob's Burgers و Top Gun: Maverick

ن ه ک ی ی ی Top Top Top Top Top Top G Top Gun: Maverick ک ان آن G G انیمیشن استودیو قرن بیستم به نام The Bob’s Burgers Movie. با توجه به اینکه این فیلم بر اساس برنامه های تلویزیونی است و افراد زیادی دارند که وفادارانه آن را تماشا می کنند (در حال حاضر فصل دوازدهم خود را اسپری می کند)، کمتر باور کسی این انیمیشن را دارد تماشاگران سینما را از Top Gun: Maverick به سمت خود بکشاند. .

سال ۲۰۲۱، دیزنی باز هم از استراتژی فدا ساخت فیلم‌های استودیو قرن بیستم و سرچلایت استفاده کرد. در پانزدهم اکتبر ، دیزنی فیلم تاریخی حماسی The Last Duel (استودیو قرن بیستم) با بازی بن افلک

فیلم سینمایی The Last Duel

هالووین هالووین هالووین هالووین هالووین Halloween Kills ین انجاه میلیون دلار فروش داشت اما The Last Duel

در بیست و دوم اکتبر، انیمیشن دیزنی Ron’s Gone Wrong سرو بیستم را هم زمان با فیلم مورد انتظار. نمار نشان می‌دهد که Dune کمی بیش از چهل میلیون دلار به دست آورد اما Ron’s Gone Wrong تنها هفت میلیون دلار نصیبش شد.

در هفدهم دسامبر، دیزنی فیلم Nightmare Alley از کمپانی سرچلایت را در مقابل فیلم Spider-Man: No Way Home سونی قرار داد. شاید این ناعادلانه‌ترین مسابقه با حساب برود امکان‌پذیر باشد: Spider-Man در آخرین هفته‌ای که در ایالات متحده آمریکا اکران شد ۲۵۳ میلیون دلار به دست آورد و به فروش‌ترین فیلمی که تا به امروز در ماه دسامبر اکران شد تبدیل شد.

فیلم کابوس کوچه
کوچه کابوس های سینمایی

فیلم Spider-Man: No Way Home یکی از موفقیت آمیزترین (از نظر فروش) اکران ها در ایالات متحده آمریکا بود. کوچه کابوس ن ر ر ر م م م م م م م م

علاوه بر این فیلم Antlers سرچلایت هم به چنین عاقبتی دچار شد. این فیلم در بیست و نهم اکتبر اکران شد. اینها فقط برخی از ابزارهای اشتراک گذاری هدف گذاری هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. Dune هفته دوم اکرانش را اسپری می‌کرد و فیلم‌های جدید هم قدرتمند نبودند و مستقل بودند. Antlers lersmi بیش از چهار میلیون فروش داشت، با این رقابت سختی در آن هفته در جریان نبود.

دیگر چه اتفاقاتی افتاد؟

اگر بخواهیم رو راست باشیم، دو فیلم از استودیو قرن بیستم موفق شدند گیشه آمریکا را در هفته اول به دست بگیرن. فیلم سینمایی Free Guy با فروش بیش از بیست و هشت میلیون دلار و Death on the Nile که نزدیک به سیزده میلیون دلار بود.

اما این فیلم‌ها حریفان قدری نداشتند. Free Guy هم زمان با Don’t Breathe 2 و فیلم Respect (Areiography Aretha Franklin) با حضور جنیفر هادسون ، اکران شد. Death on the Nile هم با فیلم کمدی-رمانتیک Marry Me با بازی جنیفر لوپز و اوون ویلسون.

فیلم سینمایی The French Dispatch
فیلم سینمایی The French Dispatch

دو فیلم دیگر کمپانی سرچلایت، The Eyes of Tammy Faye و The French Dispatch به کارگردانی وس اندرسن هر دو تنها در سه فیلم سینمایی اکران شدند و در بهترین حالت فقط هزار سینمای آن‌ها را در دستور پخش قرار دادند.

رادیزنی دست به چنین کاری زد؟

فیلم‌های استودیو قرن بیستم و سرچلایت ریشه در دیزنی ندارند و در واقع فیلم‌هایی هستند که قبل از این هستند. چون این فیلم‌ها قراردادهایشان بسته‌شده بود، دیزنی مجبور شد آن‌ها را اکران کند.

این فیلم‌ها قبل از ساختن این فیلم‌ها آمدند، این آثار در وضعیتی که از اکران اکران می‌شدند را دیدند که در آن تماشاچیان بیشتر به دنبال فیلم‌های هیجان‌انگیز بودند. ی ی ه ه رایگان گای گای گای گای گای گای گای گای گای گای گای گای گای گای گای رایگان رایگان رایگان رایگان

در نظر بگیرید بیشتر از آثار به طور مستقیم به اکران آنلاین رفتند. فیلم‌هایی مثل Diary of a Wimpy Kid، Home Sweet Home Alone، Deep Water، سری جدید فیلم‌های Cheaper by the Dozen و کمدی رمانتیک Fire Island.

ییم سینمایی جزیره آتش

بخش دیگری از دیزنی، پیسکار، شاهد بود که چطور فیلم‌های Luca و Turning Red این شرکت مستقیماً به بخش آنلاین رفتند. این در حالی است که انیمیشن‌هایی که برند دیزنی را می‌آورند، مثل Raya and the Last Dragon و Encanto در سینماها اکران شدند.

انیمیشن بعدی پیکسار به نام Lightyear قرار است در هفتم ژوئن به اکران دربیاید. اما این استثناست چرا که این فیلم با سری فیلم های پرطرفدار داستان اسباب بازی ارتباط دارد.

این شیوه را اضافه کنیم که اکران تا پایان امسال خواهد بود. سرچلایت تنها دو فیلم برای اکران پاییزی دارد: The Banshee Inisherin و The Menu. استودیو قرن بیستم نیز فیلم‌های Amsterdam و Avatar: The Way of Water را آماده اکران دارد. واتار، تازه‌ترین ساخته‌شده‌ جیمز کامرون همان برگ برنده‌ای است که قرن بیستم استودیو را برگرداند تا به اوج در گیشد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا