بازاریابی اینترنتی

آیا بازاریابی رسانه های اجتماعی شما اجتماعی است یا صرفاً بازاریابی؟

بازاریابی رسانه های اجتماعی امروزه موضوعی داغ است و با این وجود بیشتر بازاریابان آنلاین و به ویژه شرکت ها و خرده فروشان آفلاین ، دریافت هرگونه فعالیت از بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را دشوار می کنند. یکی از بزرگترین موضوعات فراموش کردن SMM نوعی تبلیغات تعاملی است …

این امر به ویژه می تواند برای شرکت های آفلاین و خرده فروشان دشوار باشد ، زیرا تبلیغات تعاملی تا چند سال گذشته بخشی از تبلیغات و یا بازاریابی آنها نبوده است. قبل از آن ، آنها نشریات رادیویی و تلویزیونی خود را اجرا می کردند ، تبلیغات چاپی خود را در روزنامه ها و مجلات قرار می دادند ، اعلامیه های خود را چاپ می کردند و به آنها ایمیل می دادند. تماس مستقیم با مشتریان و پتانسیل ها در اختیار فروشندگان خط مقدم بود ، در حالی که ادارات بازاریابی از مردم دور بودند. اما اکنون همه این موارد تغییر کرده است ، زیرا برای تیم بازاریابی دفتر مرکزی شما بسیار امن تر است تا به جای حضور جزئی بخش های مختلف یا مکان های خرده فروشی ، بازاریابی رسانه های اجتماعی را انجام دهد.

بازاریابان آنلاین با تجربه ممکن است مزیت خود را داشته باشند زیرا از فعالیت های تبلیغاتی خود از بسیاری از نامه های الکترونیکی ، zines و وبلاگ استفاده می کنند ، که همگی جنبه تعاملی دارند. در عمل ، با این حال ، بسیاری از افراد همان نئوفیت ها را مرتکب می شوند – در حالی که این گروه می داند چه کاری انجام دهد ، آنها هنوز تلاش هماهنگی برای کنترل SMM انجام نمی دهند.

رمز موفقیت در ویژگی های وب تعاملی مانند Google+ ، Facebook ، Twitter ، LinkedIn ، Pinterest و FriendFeed جنبه اجتماعی است. از هرکسی که محصولی را هل می دهد یا هر کسی که مشاغل آنلاین را به صورت آنلاین ترویج می کند بخواهید به شما بگوید که از رسانه های اجتماعی استفاده می کند – اما حقیقت این است که آنها به سادگی در آنجا تبلیغ می کنند. در مرحله بعد ، از آنها بخواهید که چند بار بر روی دکمه +1 در گوگل یا “لایک” در فیس بوک کلیک می کنند ، و به خصوص اینکه چند بار به پست های افراد دیگر پاسخ می دهند و اکثر اوقات با یک ظاهر خالی مواجه می شوند یا بهانه می کنند.

برای اینکه در بازاریابی رسانه های اجتماعی خود موفق باشید ، باید مخاطبان خود را درگیر کنید و با چشم انداز خود و همچنین رهبران صنعت در طاقچه خود ارتباط برقرار کنید. هم صفحات شما و هم گروه های مناسب در Google+ ، Facebook و LinkedIn دوستانه ، پشتیبانی کننده و واقعاً مفید بودند. به عنوان یک بازاریاب ، شما از قبل می فهمید که مردم همیشه ترجیح می دهند با افرادی که می شناسند برخورد کنند ، بنابراین از تلاشهای رسانه های اجتماعی خود برای ایجاد ارتباطات واقعی و حفظ نام و نام تجاری خود برای چشم انداز خود استفاده کنید. همین کار را در توییتر با پاسخ و تعویض انجام دهید و حتما از کسانی که توییت شما را بازتوییت می کنند تشکر کنید. از نظرات و اشتراک گذاری ویژگی های موجود در LinkedIn ، Pinterest و FriendFeed به همان روش استفاده کنید.

با این حال ، مراقب باشید – سایت های رسانه های اجتماعی به راحتی می توانند تبدیل به “اسفنج زمان” شوند که مانع از انجام هر کار دیگری می شود. در ابتدای روز کاری خود از آنها متوقف شوید و 15 یا 20 دقیقه وقت خود را برای غافل کردن آنچه اتفاق افتاده است صرف کنید و سپس آنها را خاموش کنید. 10 دقیقه دیگر در ظهر و 10 دقیقه در پایان روز و شما را تحت پوشش قرار می دهد. مگر اینکه از سایتهای رسانه های اجتماعی برای سرویس دهی به مشتری استفاده کنید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که آن سایت ها را در تمام روز روی زبانه های مختلف مرورگر باز کنید – آنها فقط شما را منحرف می کنند.

خلاصه ، به سایتهایی مانند ‘باشگاه’ یا زمین گلف خود فکر کنید – شما در آنجا برای تفریح ​​، معاشرت و امید برای برخی از معاملات خوب با هم فکر می کنید. شما از افرادی که آنها را نادیده می گیرید ، فعالیت های باشگاهی یا دوره ای دریافت نمی کنید ، که همین بازاریابی در رسانه های اجتماعی است.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا