عمومی

آگاهی از برند چیست و چرا در بازاریابی دیجیتال مؤثر است؟


خلاصه آنچه مطالعه خواهید کرد

آگاهی از برند یا (آگاهی از برند) اولین قدم در روند کار است مارک ها در بازاریابی دیجیتال این بدان معناست که مشتری در مورد برند ، محصول یا خدمات شما چقدر می داند.
اکنون می خواهم این مفهوم را با داستانی برای شما توضیح دهم.

فرض کنید در بیابان گرم و پر از خستگی و تشنگی زیاد قدم می زنید ، تابش مستقیم نور خورشید شما را احساس می کند و سختی می گیرد و هیچ اقیانوس برای شما ظاهر نمی شود و وضعیت شما پایان ناخوشایندی به شما می دهد اگر به شما بگویم یک نوشیدنی شیرین خنک انتخاب کنید که عطش شما را فرو می برد و آنچه را که بعد از آب فکر می کنید ترغیب می شود. طبق تحقیقات ، اکثر مردم اولین چیزی که باید در مورد آن فکر کنند “نوشیدنی سرد” آنها به ذهن می آیند ، دو علامت تجاری کوکاکولا و پپسی.
دلیل این امر سطح بالایی است آگاهی از برند این دو برای مقایسه با سایر مارک های نوشیدنی موجود در بازار هستند. آگاهی از این برند به خودی خود سهم بالایی در بازار داشت.
چه مارکی به ذهن متبادر می شود که از “همبرگر” مخصوصاً همبرگرهای خوشمزه و شاد استفاده می کنید؟ محتمل ترین پاسخ مک دونالد و برگر کینگ هستند ، زیرا این دو مارک به طور مداوم از طریق تبلیغات ، تخفیف ها ، پیشنهادات و غیره با مشتریان ارتباط برقرار می کنند تا در بین مردم آگاهی قوی از برند کسب کنند.

آگاهی از برند میزان یادآوری یا به یاد آوردن مشتری از یک شرکت خاص و محصولات آن.
آگاهی از برند یکی از ابعاد اصلی برند ، توانایی مشتری در به خاطر سپردن محصول ، آرم ، آرم شرکت ، نام شرکت و غیره است. در این مقاله از مفهوم استفاده خواهیم کرد آگاهی از برند اهداف برندسازی آگاهی از برند نکات اندازه گیری آگاهی از برند و … با شما صحبت می کنیم ، پس با ما باشید.
آگاهی از برند در حقیقت ، این شامل عملکرد برند بر اساس دو شاخص شناخت برند است یادآوری برند غیر از
تعریف علامت تجاری به این معنی است که مصرف کننده در صورت دستیابی به یک علامت تجاری یا شواهدی از علائم تجاری می تواند در معرض علامت تجاری قبلی خود را تأیید کند.
به عبارت دیگر ، وقتی شخصی به مغازه می رود ، می تواند مارکی را که قبلاً با او روبرو شده ، ببیند ،
دوباره تشخیص دهید؟
یادآوری برند به عبارت ساده تر ، این به معنای برندی است که هنگام فکر کردن به یک نیاز یا محصول خاص به ذهن شما می آید.
در اقتصاد جهانی فعلی ، برندسازی یکی از ارکان اصلی در بخش تجارت و مؤلفه مهم و ضروری راهبردهای نوین بازاریابی است. برندسازی و بازاریابی از آنجا که ارزش نام تجاری و قلب ضرب و شتم آن غالباً با طرز فکر و ادراک مشتری که جذب می کند مرتبط است.
هدف اصلی هر سازمان علاوه بر فروش محصولات خود ایجاد رابطه پایدار و پیوند دادن محصول با گروه خاصی از مشتریان است.

می توان گفت که همه مشتریان هنگام تصمیم گیری برای خرید یک محصول ، تصمیم خود را انتخاب می کنند علامت تجاریدر حافظه آنها.
این روزها وفاداری به هر کسی برند در بازاریابی فعلی این معنی ندارد و شرکت باید تمام تلاش خود را بکند تا آن را در ذهن طرفداران و مشتریان خود قرار دهد.
در واقع هدف اصلی آگاهی از برند قرار گرفتن در همان لیست ذهنی باعث بهبود وضعیت استقرار نیز می شود.

آگاهی از برند یکی از اصلی ترین ملزومات تصمیم خرید مشتری است ،
زیرا این آگاهی عامل اصلی در نگه داشتن نام تجاری در حافظه مشتری است. آگاهی از برند منجر به ارزیابی موقت مشتریان می شود و به آنها ایده ای برای خرید می دهد.
آگاهی از برند به دلیل اختلافات اندک بین کالاها ، رقابت شدید بازار را به حاشیه رانده و منجر به موفقیت یا عدم موفقیت در تجارت می شود.

هر کسب و کاری که بتواند از آن بهره ببرد آگاهی از برند او باید هدف مشخصی را برای تجارت خود تعریف کند. به عنوان مثال ، برخی از شرکت ها فقط در بخش دیگری از آن علاقمند به معرفی نام خود به عموم هستند کار کن آنها اهداف خاص تری در آگاهی از برند نسبت به تعیین نام مشتری در موقعیت های خاص دارند علامت تجاری به یاد داشته باشید که یادآوری برند می گویند

احتمالاً هدف اصلی و اصلی خلقت است آگاهی از برند، افزایش ترافیک سایت. در واقع ، شما قصد دارید مخاطبان خود را به صفحه اصلی وب سایت یا صفحه محصولات و خدمات خود هدایت کنید.
اما اگر مردم اساساً هستند علامت تجاری آنها شما را نمی شناسند یا راهی برای شناخت خدمات شما ندارند ، چگونه می خواهید این کار را انجام دهید؟
اینجاست که آگاهی از برند اهمیت دارد. به عنوان مثال ، شما می خواهید یک کمپین راه اندازی کنید. ابتدا باید جامعه هدف خود را تعریف کرده و سپس آنها را ترغیب کنید تا با موضوع درگیر شوند و به راحتی با استفاده از این روش به سایت خود دسترسی پیدا کنید.

افرادی که در فروش شرکت شرکت می کنند ممکن است برای فعالیت ها و اهداف مهم باشند آگاهی از برند به سوال در این مواقع بهتر است به آنها یادآوری کنید که این کمپین ها در نهایت به شما در تبلیغ محصولات و خدمات خود کمک می کند.
شما انتخاب می کنید محتوای جذاب، کانال های تبلیغاتی صحیح و استراتژی استقرار مناسب، شما می توانید محصولات و خدمات خود را در بهترین زمان در دسترس جامعه هدف خود قرار دهید.

امروز هرچند شبکه های اجتماعی سرعت بالا برای تبادل اطلاعات و نظرات ، کمپین های آگاهی از برند این می تواند به شما در بهبود اعتبار برند کمک کند. در حقیقت ، مکالمات آنلاین و نظرات افراد در مورد برند شما می تواند به نفع شما باشد.
از کمپین های آگاهی از برند برای به اشتراک گذاشتن اخبار در مورد مشاغل ، فعالیت ها و ایده های شرکت جدید ، رضایت قیمت مشتری و اطلاع رسانی به مصرف کنندگان که فکر اشتباهی از آنها دارند علامت تجاری کار خود را داشته باشید ، از آن استفاده کنید. این باعث می شود اعتبار برند شما در بین عموم مردم افزایش یابد و تصویر خوبی از برند شما در معرض دید عموم قرار گیرد.

برای جمع آوری و رفع علامت تجاری همیشه لازم نیست که آهنگ های سخت را انتخاب کنید ، اما می توانید اهداف آسان و بلند مدت را برای خود تعیین کنید علامت تجاری خود را به عنوان رهبر بازار که در آن کار می کنید انتخاب کنید.
اگر از این رویکرد استفاده می کنید ، باید مارک خود را به عنوان مرجع برای اطلاعات ، بینش ها و راه حل های مربوط به مشکلات مردم در اختیار عموم قرار دهید.
بنابراین ، حتی اگر افرادی که با نام تجاری و محصولات شما ناآشنا هستند ، هنگام جستجوی اطلاعات و راه حل های مربوط به مشکلات خود یا مشاوره در مورد شغل شما ، علامت تجاری با آن روبرو می شوید.
این به راحتی رقبا را به حاشیه خواهد برد و در نتیجه با گذشت زمان شما رهبر بازار خواهید شد.

پیدا کردن راهنمای فروش یا رهبری یکی از بزرگترین اهداف هر مشاغل این است. اهمیت این شواهد پتانسیل آنها تبدیل شدن به یک مخاطب تجاری و در نهایت مشتری است. نتیجه این جذب مشتری افزایش فروش و از این رو افزایش درآمد حاصل از این تجارت است.
فراموش نکنید کمپین های آگاهی از برند، مدتهاست که مورد استفاده قرار می گیرد و همیشه جایی برای بهبود و ارتقاء وجود دارد تا مخاطبان آینده را به خود جلب کند و آنها را به سمت بازاریابی سوق دهد تا مارک شما را خریداری و بازگرداند.

به معرفی برند شما باید مقادیری را که در محصولات و خدمات خود به مردم ارائه می دهید بیان کنید. طیف وسیعی از مباحث را که برای مشتری و جامعه و همچنین خدمات خود هزینه ای دارند ، مشخص کنید.
این مقادیر ممکن است نتیجه مستقیمی از محصولات و خدمات شما باشد ، مانند استفاده از محصولات و خدمات خود برای صرفه جویی در وقت ، آسانتر ساختن محصولات با کالای شما یا تجربه کیفیت بهتر ، هزینه کمتر و غیره.
این نوع کمپین در آگاهی از برند بسیار مؤثر است.

پس از تعیین اهداف ، زمان آن رسیده که با تعیین شاخص های خاص اهداف را تعیین کنید. همچنین می توانید از:

اگر هدف شما استفاده از مطالب است علامت تجاری با مخاطبان خود آشنا شوید ، با مراجعه به مارک محتوا یکی از گزینه های مناسب است. به این ترتیب سایت های مختلف دارای محتوا و قالب های مختلف هستند علامت تجاری شما اسمش را گذاشتید
با تنظیم می توان این کار را انجام داد پیوند شما به سایت یا آن را در رسانه های اجتماعی منتشر کنید یا حتی مقاله ای را با نام تجاری خود برای انتشار خود منتشر کنید وبلاگ مثل این باشید
خوشبختانه ، وبلاگ ها و تالارهای گفتمان زیادی وجود دارد.
در این موارد ، بهتر است از آخرین تغییرات در وب سایت خودداری کنید. با استفاده از ابزار Google Alerts شما می توانید از نام تجاری خود در وب سایت های دیگر مطلع شوید. شما حتی می توانید با همکاری سایر سایتهای محتوا ، محتوا را به عنوان یک پست مهمان در وبلاگ خود ارسال کنید.

با گسترش استفاده شبکه های اجتماعی تحلیل سطح آگاهی از برند در شبکه های اجتماعی در بین عموم مردم اهمیت بیشتری یافته است. در شبکه های اجتماعی می توانید از ابزارهایی مانند استفاده کنید Google Alerts هیچی نیست

اگر گروه خاصی از مشتری مشتری هدف شما هستند ، اطمینان حاصل کنید ساختمان پیوند آن را جدی بگیرید. نتیجه همبستگی طولانی مدت با تعداد مدخل هایی که از موتورهای جستجو دریافت خواهید کرد ، خواهید دید.
نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید اینست که وبلاگ نویسان یا کاربرانی که به خوبی از مارک شما و ارسال پست در این زمینه آگاهی دارند ، نیازی به پیوند به سایت شما ندارند و غالباً چنین نمی کنند. بنابراین ایده خوبی است که با استفاده از ابزاری که در دو بخش قبلی به آنها اشاره کردیم ، پیوند برقرار کنید و از آنها تشکر کنیم تا پیوندی به سایت شما وارد شود. می توانید به لینک پیوند دهید تبادل لینک از این نیز استفاده کنید ، اما این مورد کاملاً توصیه نمی شود زیرا به سئو سایت شما آسیب می رساند ، که در مقاله های بعدی با جزئیات بیشتری در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

یکی از مواردی که تأثیر عمده ای بر آگاهی برند شما دارد افزایش ترافیک وب سایت است.
درباره سایت ترافیک باید در نظر داشته باشید که فقط برای تعیین جذابیت مقالات و مطالب خود است نرخ گزاف گوییبیش از حد به این دلیل نیست نرخ گزاف گویی برای شناسایی مطالب خود به عنوان جذاب و مفید ، انگار که دوست دارید ، استاندارد مناسبی نیست سایت تا انتها وارد سیستم خواهید شد و خوانده خواهید شد و آمار پرش شما محاسبه می شود.

در زمینه ابزار ردیابی رویداد Google Analytics این می تواند به شما کمکهای ارزشمند کند و متناسب با آن تنظیم کند عمق حرکت همچنین می توانید صفحات سایت خود را کم و درصد کاربرانی که بیشترین تعامل را دارند ببینید محل برای شما نیز اندازه گیری کنید. این به شما امکان می دهد تا محبوب ترین زمینه های محتوا را انتخاب کنید ، به مطالب بیشتری در زمینه موضوعات دست پیدا کنید و حتی به کمپین های مختلفی گروه دهید.

بیشتر پیامها و پیامهای شما در رسانه های اجتماعی نقش مهمی در افزایش آگاهی از برند شما دارند. در این رابطه می توانید کوتاه کنید پیوند اندک استفاده کنید
در این حالت می توانید لینک های جدیدی قرار دهید که کاربران آنها بتوانند لینک شما را در مکان های مختلف قرار دهند پیوند همچنین به اشتراک گذاشته شده است علاوه بر این ، اطلاعات اولیه نقاشی به شما ارائه می شود تا پیشنهادات و اشتراک ها را در این لینک مشاهده کنید.

ما در ابتدای این مقاله ذکر کردیم که یکی از اهداف روند آگاهی از برند این همان چیزی است که نام مشتری می گذارد علامت تجاری یادت میاد
یکی از بهترین ابزاری که می توانید برای اندازه گیری فراخوان برند خود استفاده کنید ، استفاده از پرسشنامه است. به عنوان مثال ، در پرسشنامه ، سؤالاتی مانند تفکر در مورد یک محصول خاص ، مانند کفش یا لباس 5 مارک اولین چیزی را که به ذهن شما خطور می کند بنویسید. البته این کار مدتی به طول می انجامد و می توانید با پرسیدن این سؤال در زمان های مختلف ، موفقیت خود را در فراخواندن برند بسنجید.

شرکت ها می توانند رویدادهای مربوط به محصولات یا خدمات خود را سازماندهی و حمایت کنند. ایجاد می کند آگاهی از برند قوی به مخاطبان هدفمند کمک می کند

افراد مشهور جامعه مانند بازیگران فیلم ، خوانندگان ، ورزشکاران ، تأثیر گذاران در اینستاگرام و غیره می توانند به ایجاد یک ذهنیت بزرگتر برای مخاطب کمک کنند. این روش آگاهی از برند در بین شرکتهای بزرگ که از قدرت شهرت برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می کنند بسیار محبوب است.

این مفهوم را در شرکت یا تجارت خود توصیف کنید آگاهی از برند اجماع کنید
افراد مختلف تفسیرهای مختلفی از آگاهی از برند دارند. برخی افراد آگاهی از برند را که توسط تبلیغ کنندگان دیده می شود ، می بینند ، در حالی که برخی دیگر گروه های خاصی از افرادی را که احتمالاً مشتری هستند ، هدف قرار می دهند. آگاهی از برند تیم دانش یا رسانه ای از آگاهی از برند برای فعالان شبکه اجتماعی، افراد مشهور و تأثیرگذار در نظر گرفتن این امر ضروری است.
این اختلاف نظر ممکن است شما را گیج کند. بنابراین سعی کنید ابتدا با تیم های مختلف تماس بگیرید ، نظرات آنها را بشنوید و جامع ترین هدف را برای آنها پیدا کنید. آگاهی از برند کمپین مناسب را برای آن انتخاب و طراحی کنید.

دستیابی به همه معیارها در نگاه اول جذاب به نظر می رسد ، اما بازده تبلیغات شما را پایین می آورد. سعی کنید در مورد انتخاب تعداد محدودی از شاخص ها و پیروی از آنها با همکاران خود به توافق برسید.
محتوا باید به گونه ای باشد که تعداد زیادی مخاطب را به خود جلب کند. نوشتن مطالب جذاب و نکاتی که باید دنبال شود در مقالات قبلی مورد بحث قرار گرفته است.
این روشی برای اطمینان از خواندن و به اشتراک گذاری مطالب شما توسط افراد بیشتری است.
شما آن را به اشتراک نمی گذارید زیرا محتوا برای مخاطبان شما مناسب نیست. بنابراین باید یک ویژگی محتوا مربوط به برند و صنعت خود انتخاب کنید که بتواند مشکل را برطرف یا تسهیل کند.

در تولید محتوا فقط درس ها را از دست ندهید. بسیاری از خوانندگان محتوا توانایی تبدیل شدن به مشتری شما را ندارند. بنابراین باید سعی کنید با ارائه صحیح محصولات خود و نحوه استفاده از آنها ، خوانندگان خود را به مخاطبان و مشتریان خود تبدیل کنید. نرخ تبدیل مشتری توجه ویژه ای کنید.

یکی از دلایل شکست بازاریابی محتوا انتظارات غیر واقعی از نتایج. بسیاری از شرکت ها پس از گذشت چند ماه از این شرکت گذشتند بازاریابی محتوا احساس ناامیدی
بازاریابی محتوا و کمپین های آگاهی از نام تجاری برای موفقیت زمان لازم دارند و یک شبه کار نمی کنند. بنابراین صبور باشید و به تلاش خود ادامه دهید و اطمینان حاصل کنید که بهترین نتایج ممکن را کسب خواهید کرد.

به نظر شما مارک های نمونه ایرانی کدامند که توانسته اند برند را تحقق بخشند ، خوب کار کنند و آن را به عنوان بهترین مارک در ذهن مصرف کنندگان بشناسند؟
همچنین می توانید نظرات خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

منبع:https://lms.utkarafarini.com/blog/what-is-brand-awareness-and-why-is-it-effective-in-digital-marketing


مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا