آپدیت جدید گوگل بارد با ویژگی های جدید منتشر شد

آپدیت جدید گوگل بارد با ویژگی های جدید مانند پشتیبانی از افزونه های کاربردی این شرکت منتشر شد. اما هوش مصنوعی غول فناوری جهان چه در چنته دارد؟
آپدیت جدید گوگل بارد با تجهیز به افزونه های کاربردی گوگل منتشر شد. گوگل بارد چت بات هوش مصنوعی گوگل است که برای رقابت با ChatGPT و هوش مصنوعی بینگ معرفی کرد. البته این چت بات به ویژگی های دیگری نیز مجهز شده که از جمله آن می توان به قابلیتی اشاره کرد که کاربران می توانند به واسطه آن پاسخ های بارد را بررسی کنند.
بیشتر بخوانید: دستیار صوتی هوشمند XiaoAI برای رقابت با گوگل بارد و ChatGPT عرضه می شود
آپدیت جدید گوگل بارد با ویژگی های جدید منتشر شد
گوگل همچنین از یک قابلیت جدیدی برای بارد رونمایی کرده که کاربران از طریق آن می توانند پاسخ های بارد را بررسی کنند. با استفاده از این قابلیت که در حال حاضر تنها برای زبان انگلیسی فعال شده، کاربر با کلیک روی آیکون «G» در کنار جواب های بارد می تواند یک بخش از پاسخ بارد را هایلایت کرده و با «یافتن محتوای مشابه یا مخالف»، به اطلاعات تکمیلی دسترسی پیدا کند. گوگل می گوید لینک های ارائه شده در این بخش از نتایج جستجو در گوگل هستند و لزوماً با منابع پاسخ بارد ارتباطی ندارند. درنتیجه روند کار بارد همچنان پنهان است.

بارد به عنوان رقیب ChatGPT شروع سختی داشت. در همان ابتدای عرضه در ماه فوریه، یک پاسخ اشتباه در ویدیو تبلیغاتی منتشر شد. اطلاعات درز کرده از شرکت نیز نشان می دهد همانطور که بسیاری اعتقاد داشتند، گوگل با عجله و در واکنش به OpenAI (سازنده ChatGPT) دست به کار شده است. اما از آن زمان تا به امروز بارد پیشرفت قابل توجهی داشته است. این چت بات حالا از مدل پیشرفته PaLM2 با سرعت بیشتر استفاده می کند و پاسخ های قابل شخصی سازی داشته و عملکرد بهتری در تولید کد دارد.
اما مدل های بزرگ زبانی به دلیل دسترسی و پردازش حجم زیادی اطلاعات، عملکرد خوبی در مکالمه و تولید متن دارند. دسترسی به اطلاعات موجود در اینترنت و وجود داده های شخصی البته باعث نگرانی های شده است. در ماه جولای از شرکت گوگل به دلیل استفاده از داده های شخصی برای آموزش بارد شکایت شد. گوگل در ماه جولای به گونه ای سیاست حریم خصوصی خود را به روزرسانی کرده بود که براساس آن مدل های زبانی را می توان براساس تمام داده های عمومی آموزش داد. این در حالی است که حتی خود گوگل هم به کارمندان خود هشدار داده تا در استفاده از چت بات ها به دلیل احتمال درز اطلاعات،  احتیاط کنند.
 

به گفته گوگل، هنگام استفاده از افزونه های جیمیل،  داکس یا درایو، بارد برای اتصال به این اپلیکیشن ها از شما اجازه می گیرد. شما می توانید هرزمان که می خواهید ارتباط آنها را قطع کنید. بعلاوه، محتوای شخصی شما برای آموزش بارد استفاده نمی شود. همچنین هیچ انسانی به این داده ها دسترسی نداشته و از آن برای تبلیغات استفاده نخواهد شد.
با استفاده از افزون یوتیوب،  اگر از بارد بخواهید تا یک سخنرانی برایتان بنویسد، ویدیویی نیز در اختیار شما قرار می گیرد. با استفاده از افزونه مپ نیز می توانید اطلاعات مکانی و برآورد سفر را برای ایده های تحقیقاتی در اختیار بارد قرار دهید. افزونه های جیمیل، داکس و درایو هم اطلاعات شما را از ایمیل  یا نوت ها گرفته و به نوشتن متن یا جستجوی اطلاعات مربوطه کمک می کنند.
بیشتر بخوانید:

    پیش بینی رشد 5 هزار برابری دوج کوین توسط هوش مصنوعی گوگل بارد ؛ به هوش مصنوعی اعتماد کنیم؟
    بهترین رمزارزها برای سرمایه گذاری در سال 2023 از نظر هوش مصنوعی گوگل بارد
    پشتیبانی از زبان فارسی به چت بات هوش مصنوعی گوگل بارد افزوده شد

نظر شما درباره آپدیت جدید گوگل بارد چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: پیوست
  

دکمه بازگشت به بالا