عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

آموزش پاک کردن کرم پودر

بدون شک برای هر یک از ما خانم ها بارها پیش آمده است که زمان آرایش کردن به اشتباه مواد آرایشی به ویژه را روی لباس های خود ریخته باشیم یا لباس ها در طول روز و بر اثر مالیده شدن ل به صورتمان لک شده باشد.قطعا به  پدید آمدن چنین لکه هایی، اتفاق ناخوشایندی است. اما با این حال جای هیچ نگرانی نیست. شما با شناخت انواع حلال کرم پودر و به کمک روش  های خانگی و آسان به راحتی می توانید لکه های کرم پودر لاکچری کوین را از روی لباس  های خود پاک کنید.

بهترین حلال کرم پودر چیست؟ چگونه لک کرم پودر را پاک کنیم؟

بهترین روش ها برای پاک کردن لکه از روی لباس با حلال کرم پودر

قبل از آشنایی با روش های از بین بردن لکه کرم پودر باید بدانیم حلال کرم پودر چیست. موادی همچون صابون، کرم های اصلاح، تینر و… بهترین حلال های کرم پودر هستند و به کمک آن ها به راحتی می توانید لکه های آزاردهنده کرم پودر را از روی لباس های خود پاک کنید. در ادامه به معرفی جداگانه هر کدام از حلال های کرم پودر پرداخته و روش استفاده از آن را نیز شرح خواهیم داد.

فوم یا کرم اصلاح؛ بهترین حلال کرم پودر روی لباس

کرم یا فوم اصلاح که در میان مردم به خمیر ریش نیز معروف است، جزو محصولات مراقبتی پوست بوده که غالبا برای نرم و لطیف کردن پوست پس از اصلاح مورد استفاده قرار می گیرد.

بی شک تعجب می کنید که نام چنین محصولی در لیست حلال کرم پودر جای گرفته است. اما این کرم معجزه آسا در فرمولاسیون خود موادی همچون لانولین، اسید استئاریک و الکل داشته و همان میزان که برای پوست مفید است، به خوبی می تواند به پاک کردن کرم پودر از روی لباس کمک کند. به همین دلیل است که همواره اسم آن را در صف اولین حلال کرم پودر مشاهده می کنیم.

برای این که بتوانید، لکه های کرم پودر را به کمک فوم اصلاح از روی لباس پاک کنید، ابتدا باید کرم اصلاح را بر روی لکه لباس بزنید. پس از آن به کمک یک مسواک کاملا خشک، کرم اصلاح را روی لکه لباس خود پخش نمایید. این کار تا زمانی ادامه دهید که لکه ها به طور کامل از بین بروند. کرم اصلاح غالبا ظرف مدت 10 دقیقه می تواند لکه های کرم پودر را در خود حل نموده و لکه ها را از بین ببرد.

پاک کردن لکه کرم پودر روی لباس با آمونیاک

ما در این مطلب می خواهیم، آمونیاک را به عنوان یک حلال عالی برای کرم پودر معرفی کنیم. این ماده به خوبی می تواند چربی ها را در خود حل کرده و لکه های ناشی از کرم پودر را از روی لباس شما پاک کند.

 1. برای پاک کردن لکه کرم پودر از لباس به کمک آمونیاک باید به وسیله یک وسیله تیز کرم پودر را از روی لباس پاک کنید.
 2. سپس مقداری آمونیاک را با مقادیر مساوی از مایع ظرفشویی و آب مخلوط کنید.
 3. محلول را داخل یک بطری ریخته و به خوبی تکان دهید.
 4. این حلال کرم پودر را به صورت روی لکه لباس اسپری کنید.
 5. حدود سه تا پنج دقیقه به مواد اجازه دهید تا بر روی لباس باقی مانده و بتواند تاثیر خود را بگذارد.
 6. در آخر نیز لباس را آبکشی کرده و با بالاترین دمای مجازی که بر روی برچسب لباس درج شده با پودر و مایع لباسشویی بشویید.

تینر فوری برای پاک کردن کرم پودر از روی لباس سفید

تینر فوری یکی دیگر از حلال های کرم پودر بوده و بهتر است، زمانی مورد استفاده قرار گیرد که به کمک روش  های قبل موفق به پاک کردن لک از روی لباس نشده باشید. تینر یک حلال شیمیایی قدرتمند بوده که به سرعت می تواند، سخت ترین لکه ها را از روی لباس یا هر سطحی پاک نماید.برای این که بتوانید به کمک تینر فوری کرم پودر را از روی لباس پاک کنید، اول با قلم مو یا دستمال در حرکاتی ضربه ای کرم پودر اضافه را از روی لباس پاک نمایید.

این کار کمک کرده تا کرم پودر در اطراف لک پخش نشود. در مرحله بعد یک اسفنج را به تینر فوری آغشته کرده و روی لک  لباس بگذارید و اجازه داده به مدت 10 الی 15 دقیقه بماند. قبل از برداشتن اسفنج، آن را محکم بر روی لکه فشار دهید، با این عمل تا جای ممکن لک به اسفنج جذب می شود. این کار را تا وقتی که دیگر تغییری در لک مشاهده نکردید، ادامه داده و در پایان لباس را با آب سرد بشویید.

صابون برای پاک کردن کرم پودر از روی لباس مشکی

صابون نیز یک حلال عالی کرم پودر است و به کمک آن قادر خواهید بود خیلی زود لکه های کرم پودر را از روی لباس خود پاک کنید. البته صابون زمانی بهترین حلال برای کرم پودر خواهد بود که کرم شما بر پایه آب باشد. قیمت کرم لاکچری کوین شب و روز 698 تومان است که سرشار از مواد مغذی ست.

 1. در مرحله اول مانند بقیه روش ها ابتدا باقی مانده کرم پودر را از روی لباس به کمک یک قاشق یا چاقو بردارید
 2. پس از آن پارچه  ای را مرطوب کرده و چندین بار روی ناحیه لک شده بمالید.
 3. اکنون زمان آن است تا از صابون استفاده کنید.
 4. یک محلول ملایم از صابون و آب ولرم تهیه کنید و آن را مقداری هم بزنید تا روی آن کف درست شود
 5. مقداری از آن را روی ناحیه مورد نظر ریخته و با مسواک بر روی آن بکشید.
 6. این عمل را تا زمانی ادامه دهید که لکه کرم پودر به صورت کامل ناپدید شده باشند.

صابون  مخصوص لک و صابون های لکه بر نیز مخصوص پاک کردن لک های سفت و سخت طراحی شده اند که از و برخی داروخانه ها قابل تهیه هستند.

نکات مهم در از بین بردن لکه کرم پودر از روی لباس

برای پاک کردن لکه کرم پودر از روی لباس به کمک هر کدام از حلال های کرم پودر نکات زیر را هم رعایت کنید :

 • ترکیب کرم پودر نقش بسیار مهمی در انتخاب روش مناسب برای پاک کردن لک آن ها بر روی لباس دارد. کافی است بدانید که کرم مورد استفاده بدون چربی است یا در ترکیبات خود چربی دارد. برای مثال کرم پودرهای مایع بسیار دشوارتر از کرم پودرهای پودری از سطح لباس پاک می شوند.
 • مهمترین نکته جهت از بین بردن لکه کرم پودر و هر مدل لکه دیگر، جلوگیری از انتشار آن است. باید این نکته را در نظر بگیرید که نباید با دست روی آن را پخش کرده چون وارد تار و پود پارچه می شود و از بین نمی رود، بلکه باید با یک شی نوک تیز حجم روی سطح آن را بردارید.
 • اگر دیر نسبت به از بین بردن لکه کرم پودر اقدام کنید، لکه از بین نخواهد رفت و روی لباس شما باقی می‎ ماند.
 • توجه داشته باشید لباسی که کرم پودر روی آن لک ایجاد کرده را نباید به سرعت داخل لباسشویی قرار دهید، زیرا ممکن است مواد شوینده سبب آسیب به بافت آن شود.

اگر شما هم جزو آن دسته از خانم هایی هستید که علاقه زیادی به آرایش دارند، حتما این اتفاق برای شما هم پیش آمده که آرایش صورت تان باعث لک و خراب بهترین لباس هایتان شده است. اما آنچه که در اینجا اهمیت دارد این است که به جای دور انداختن لباس محبوبتان به خاطر لکه ، تنها کافی است تا با استفاده از بهترین روش های پاک کردن لکه کرم پودر لباستان را به اصطلاح نجات دهید.

برای پاک کردن لکه کرم پودر مهم ترین کار شناخت نوع کرم پودر است. به عنوان مثال کرم پودرهای مایع (چه بر پایه آب باشند، چه روغن) بسیار سخت تر از کرم پودرهای پودری از روی لباس پاک می شوند. بنابراین اگر به دنبال یادگیری روش هایی برای از بین بردن لکه کرم پودر از لباس سفیدتان هستید، در این مقاله با همراه باشید. در ادامه اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار می دهیم که به کمک آنها می توانید لکه های تازه یا کهنه کرم پودر را به آسانی از روی لباس خود پاک کنید.

استفاده از پاک کننده های پوست برای پاک کردن لکه های تازه

محصولات پاک کننده پوست مانند ، علاوه بر پاک کردن آرایش در پایان روز می توانند کاربردهای دیگری نیز داشته باشند. به عنوان مثال اگر لباستان تصادفی لک شود و یا بدون آنکه حواستان باشد صورتتان را با آستین پاک کنید، برای حذف لکه کرم پودر می توانید از کمی شیر پاک کن استفاده کنید.

البته پیش از استفاده از شیر پاک کن بر روی لباس، حتما آن را در قسمت کوچکی از لباس تان که کمتر در معرض دید قرار دارد امتحان کنید تا شیر پاک کن لکه ای زشت بر روی لباس تان ایجاد نکند. علاوه بر آن سعی کنید که به آرامی و ملایمت بر روی لکه دست بکشید تا لباس تان خراب نشود.

با اینحال اغلب برای پاک کردن کامل اثر لکه های مقاوم از روی لباس، معمولا به چیزی بیش از شیر پاک کن نیاز خواهید داشت. پس اگر کرم پودر شلوار جین یا بلوز ابریشمی تان را خراب کرده است، برای شما چند پیشنهاد عالی داریم که به کمک آن می توانید از شر این مشکل رها شوید. کرم دور چشم لاکچری کوین با بهره گیری از بهترین ترکیبات مورد تایید متخصصین، تیرگی و پف دور چشم را به طور قابل توجهی کاهش می دهد

 

دکمه بازگشت به بالا