آموزش حل مشکل اتصال شما خصوصی نیست در گوگل کروم

در این نوشته قصد داریم روش حل مشکل اتصال شما خصوصی نیست در گوگل کروم را به شما آموزش دهیم. در ادامه نوشتار با ای جی مارکت همراه باشید.
یکی از خطاهایی که اخیراً کاربران در مرورگر کروم با آن دست و پنجه نرم می کنند، مشکل در اتصال خصوصی است که درواقع این ارور یک مشکل امنیتی است. باتوجه به این موضوع، بر آن شدیم تا راهکارهایی را جهت حل مشکل اتصال شما خصوصی نیست در گوگل کروم به شما آموزش دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
بیشتر بخوانید: حل مشکل کپی رایت اینستاگرام ؛ آموزش تصویری روش های رفع مشکل کپی رایت
آموزش حل مشکل اتصال شما خصوصی نیست در گوگل کروم
خطای «اتصال شما خصوصی نیست» یک اخطار امنیتی است که زمانی که مرورگر شما قادر به برقراری ارتباط امن با سرور سایت نباشد در مرورگر گوگل کروم ظاهر می شود.
در حالت عادی هنگامی که این خطا را مشاهده کردید در هیچ صورتی نباید وارد وب سایت مذکور شوید زیرا گوگل کروم با استفاده از پروتکل های امنیتی بخش های مختلف سایت را بررسی کرده و امکان لو رفتن اطلاعات شما را حدس زده است. اما گاهی نیز پیش می آید که دلایل مختلفی در به وجود آمدن این خطا نقش دارند. دلایل مختلفی برای ظاهر شدن این پیغام وجود دارد از جمله:

  گواهینامه SSL وب سایت منقضی شده یا معتبر نیست.
  وب سایت موردنظر از گواهی های لازم برای برقراری موارد امنیتی پیروی نمی کند که در این صورت مورد اعتماد مرورگر شما نخواهد بود.
  مشکلاتی در تنظیمات ساعت یا منطقه زمانی کامپیوتر شما وجود دارد.
  اتصال اینترنتی شما ناپایدار است یا سرعت بسیار پایینی دارد.
  اتصال امن شما توسط آنتی ویروس یا بخش فایروال ویندوز مسدود شده است.

رفع مشکل Your connection is not private / رفع خطای Your connection is not private
در ادامه مراحلی وجود دارد که می توانید برای رفع خطای “اتصال شما خصوصی نیست” از آن ها استفاده کنید:

  صفحه را مجدداً بارگذاری کنید. گاهی اوقات این خطا به دلیل یک اشکال موقت یا قطع شدن لحظه ای اینترنت به وجود می آید که با یک بار بارگذاری مجدد صفحه، به راحتی برطرف می شود.
  اتصال اینترنت خود را بررسی کنید و اگر مطمئن شدید که اتصال شما پایدار است، سعی کنید با شبکه دیگری وارد سایت شوید.
  نرم افزار آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید. برخی از نرم افزارهای آنتی ویروس می توانند در اتصالات ایمن اختلال ایجاد کنند. سعی کنید با غیرفعال کردن آنتی ویروس خود ببینید که آیا خطا برطرف شده یا خیر.

آموزش رفع خطای اتصال شما خصوصی نیست

  حافظه پنهان و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید. گاهی پیش می آید که برخی از کوکی های مخرب باعث به وجود آمدن چنین خطاهایی می شوند.
  مرورگر خود را بروزرسانی کنید. مرورگرهای قدیمی ممکن است نتوانند به درستی گواهینامه های SSL را تایید کنند. مرورگر خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کرده و بررسی کنید که آیا خطا پابرجا هست یا خیر.
  اگر همه موارد بالا را امتحان کردید و همچنان خطای اتصال شما خصوصی نیست را مشاهده می کنید، در ابتدا سعی کنید چند ساعت و در نهایت چند روز منتظر بمانید. گاهی پیش می آید که سایت ها با باگ ها و اشکالات نرم افزاری مواجه می شوند و پس از چند روز توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان برطرف می شوند. در نهایت اگر باز هم خطا پابرجا بود و شما نیز نیاز ضروری برای ورود به آن سایت دارید، سعی کنید با مدیران سایت تماس بگیرید و این مشکل را با آن ها مطرح کنید.

در اکثر مواقع راه حل های گفته شده باعث از بین رفتن پیغام اتصال شما خصوصی نیست می شوند اما اگر موفق نشدید که وارد سایت مورد نظر خود شوید راه های زیر را نیز امتحان کنید.

  فقط از وب سایت هایی بازدید کنید که از HTTPS استفاده می کنند. HTTPS نسخه ایمن تر HTTP است و داده های شما را رمزگذاری می کند تا قابل رهگیری نباشند.

حل مشکل اتصال شما خصوصی نیست در کروم

  مطمئن شوید که تنظیمات ساعت و منطقه زمانی رایانه شما درست است. تنظیمات نادرست می تواند باعث شود که مرورگر شما گواهینامه های SSL معتبر را رد کند.
  با استفاده از ابزارهای مختلف سعی کنید که آی پی سیستم خود را تغییر داده و دوباره امتحان کنید.

بیشتر بخوانید:

  حل مشکل ساعت شیائومی ؛ آموزش تنظیم ساعت و تاریخ گوشی شیائومی
  حل مشکل هنگ گوشی شیائومی [+بررسی دلایل هنگ کردن گوشی شیائومی]
  حل مشکل گوشی شیائومی ؛ رایج ترین مشکلات گوشی شیائومی و راه حل  آنها

نظر شما درباره آموزش حل مشکل اتصال شما خصوصی نیست در گوگل کروم چیست؟ اگر شما نیز راه  حلی به ذهنتان می رسد حتماً با درمیان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
  

دکمه بازگشت به بالا