عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

آموزش اسکن کردن با اسکنر canon

آموزش کار با اسکنر کانن

اگر به تازگی اسکنر کانن خریده اید و نمی دانید چطور باید با آن کار کنید، این مقاله را بخوانید. آموزش کار با اسکنر کانن، درواقع یک راهنمای جامع است برای این که بهتر و به شکل درست، از این دستگاه کاربردی استفاده کنید. همانطور که می  دانید، اسکنر امکان ذخیره عکسها یا نوشته های کاغذی در کامپیوتر را فراهم می کند. به عبارت بهتر، با این دستگاه می توان از اسناد کاغذی، نسخه های دیجیتالی تهیه کرد.

بهترین برنامه اسکنر اندروید: معمولا برای ثبت نام در کنکور و آزمون های مشابه، نیاز به اسکن کردن عکس می باشد که این کار با اسکنر انجام می شود. اگرچه امروزه اسکنر یک دستگاه ضروری محسوب نمی شود، اما به هر حال برخی برای کارشان به آن نیاز دارند. برای آشنایی با نحوه کار کردن با اسکنر کنون همراه ما باشید.

 کار کردن با اسکنر کار سخت و پیچیده ای نیست. کافی است دستگاه را با یک کابل یو اس بی مخصوص به رایانه وصل کنید و مراحل تنظیمات را به ترتیب اجرا نمایید. تقریبا تمام کاربران می توانند اسکنر خود از هر برندی را به راحتی به سیستم وصل کرده و با آن اسکن بگیرند. با این  حال، فیلم آموزش کار با اسکنر کانن به شما کمک می کند که مراحل را به شکل درست و بدون خطا اجرا کنید.

در این فیلم شما نحوه اتصال اسکنر به رایانه را می بینید و با مراحل مختلف تنظیمات به صورت جزئی و کامل آشنا می شوید.  در صورتی که پس از تماشای این ویدئوی آموزشی برای استفاده از اسکنر دچار مشکل شدید، تیم تعمیرات اسکنر کانن برای ارائه راهنمایی های تخصصی در خدمت شما عزیزان هستند. برای  این مطلب را بخوانید.

Your browser does not support HTML5 video.

آموزش کار با اسکنر کانن در ویندوز 10 ، 8 و 7

واضح است که برای اسکن گرفتن از یک عکس و ذخیره آن در کامپیوتر، باید دستگاه به سیستم وصل شود. بیشتر اسکنرها از طریق کابل USB به رایانه متصل می شوند. بنابراین این اتصال را انجام داده و سپس مراحل زیر را طی کنید:

1- یک سند را به شکلی که محتوا به سمت دستگاه اسکنر باشد، روی آن قرار دهید.

2- درب اسکنر را ببندید.

3- دستگاه را روشن کنید.

4- Start ویندوز را باز کنید.

5- در این مرحله کار با اسکنر کانن، باید عبارت Fax and Scan را تایپ کرده و جستجو کنید.

6- برنامه Windows Fax and Scan را پیدا کنید.

7- این برنامه را باز کنید. ممکن است کمی زمان ببرد تا به طور کامل وارد محیط برنامه شوید.

8- حالا روی گزینه New Scan کلیک کنید.

9- باید نام اسکنر شما در پنجره ای که باز می شود، مشخص باشد.

10- در غیر این صورت، روی گزینه Change … در سمت راست بالای پنجره کلیک کنید و سپس نام اسکنر خود را انتخاب نمایید.

11- در این بخش از آموزش کار با اسکنر canon، دستگاه در سیستم شناسایی خواهد شد.

12- حالا باید یک نوع سند را انتخاب کنید.

13- روی کادر Profile کلیک کنید.

14- نوع سندی که قصد اسکن آن را دارید (مثل عکس) را در این کادر انتخاب کنید.

15- حالا باید رنگ مورد نظر خود را مشخص کنید.

16- روی کادر Color format کلیک کنید.

17- گزینه Color را برای گرفتن اسکن رنگی و یا Black and White را برای اسکن سیاه و سفید انتخاب کنید.

18- نوع خروجی را انتخاب کنید.

19- روی کادر File type کلیک کرده و سپس نوع فایل خروجی (مانند PDF یا JPG) که می خواهید برای ذخیره کردن اسکن شده در کامپیوتر خود استفاده کنید را انتخاب کنید.

20- گزینه های دیگر موجود در صفحه را بر حسب نیاز خود تغییر دهید.

21- گزینه Preview را کلیک کنید تا پیش نمایشی از فایل خود ببینید. در این مرحله کار با اسکنر کانن، مقدماتی انجام می شود تا به شما نشان دهد که سند اسکن شده شما چگونه خواهد بود.

22- حالا بر روی Scan کلیک کنید.

23- اسناد شما با استفاده از گزینه ها و قالب انتخابی شما در کامپیوتر اسکن خواهد شد.

24-برای پیدا کردن فایل اسکن شده به مسیر گفته شده بروید Start -> File Explore -> Documents -> Scanned Document

25- برای گرفتن اسکن پشت و رو با دستگاه اسکنر canon هم می توانید همین کار را با پشت برگه تکرار کنید.

با پیگیری مقالات آموزشی در وب سایت نمایندگی کانن، با نحوه کار با انواع دستگاه های این برند و نیز چگونگی تعمیرات کانن آشنا می شوید.

آموزش اسکن کردن با اسکنر کانن در ویندوز و مک

با وجود اینکه این روزها دنیای برنامه نویسی به قدری پیشرفت کرده است که توسعه دهندگان اپلیکیشن، برنامه های متعددی برای سیستم عامل اندروید و iOS طراحی کرده اند که کاربران با استفاده از آن ها بتوانند فایل های مورد نظر خود را اسکن کنند؛

اما کاربران زیادی هستند که از دستگاه اسکنر استفاده می کنند و ترجیح می دهند اسناد موردنظر خود را با این دستگاه اسکن کنند تا مستقیما بر روی سیستم ویندوزی یا مک بوک آن ها ذخیره شود؛ به همین دلیل تصمیم داریم در این مطلب آموزش اسکن کردن از اسناد را با اسکنر کانن هم در ویندوز و هم در مک ارائه دهیم پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

آموزش اسکن کردن در ویندوز

  • اتصال اسکنر کانن به لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوزی

آموزش اسکن کردن را با نحوه اسکن کردن اسناد در سیستم عامل ویندوز آغاز می کنیم. اگر شما هم از یک سیستم ویندوزی استفاده می کنید و تصمیم دارید از اسناد خود اسکن بگیرید، ابتدا باید سیستم خود را به اسکنر وصل کنید؛ برای انجام این کار اسکنر کانن را با استفاده از کابل USB به لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوزی خود وصل کنید.

اکنون سند مورد نظر را به صورتی که محتوای آن بر روی شیشه اسکنر قرار بگیرد، در این دستگاه قرار دهید.

  • استفاده از برنامه Windows Fax and Scan

حالا به سراغ سیستم ویندوزی خود بروید و عبارت Windows Fax and Scan را در سرچ منوی استارت آن جستجو کنید. اکنون برنامه Windows Fax and Scan برای شما باز می شود که باید در این برنامه بر روی گزینه New Scan کلیک کنید.

در این مرحله از آموزش اسکن کردن می توانید نام اسکنر خود را مشاهده کنید؛ البته اگر نام اسکنر خود را مشاهده نکردید، به احتمال زیاد اسکنر را به درستی به سیستم خود وصل نکرده اید و مشکلی در اتصال این دو دستگاه به یکدیگر وجود دارد. امکان دارد نام اسکنر شما اشتباه نمایش داده شود که در این صورت باید بر روی گزینه Change کلیک کنید و نام اسکنر خود را انتخاب کنید.

بعد از شناسایی موفقیت آمیز اسکنر در ویندوز، نوبت به تعیین نوع سندی است که قرار است آن را اسکن کنید؛ که برای انجام این کار باید روی کادر Profile کلیک کنید و نوع آن را تعیین کنید.

  • تعیین اسکن رنگی یا سیاه و سفید

اکنون باید تعیین کنید اسکنی که قرار است از سند مورد نظر گرفته شود به صورت سیاه و سفید باشد یا رنگی. برای انجام این کار باید بر روی کادر Color Format کلیک کنید تا دو گزینه Color و Black & White را به شما نمایش دهد. اگر بر روی گزینه Color کلیک کنید، اسکن به صورت رنگی گرفته می شود اما اگر بر روی گزینه Black & White کلیک کنید، اسکن به صورت سیاه و سفید گرفته می شود.

  •  تعیین خروجی نوع فایل اسکن

در این مرحله از آموزش اسکن کردن با اسکنر کانن نوبت به تعیین نوع خروجی فایلی که قرار است اسکن گرفته شود، می رسد. شما در این مرحله با کلیک بر روی کادر File Type می توانید تعیین کنید که خروجی نوع فایل اسکن شده از نوع JPEG و … باشد.

  • تعیین رزولوشن، روشنایی و کنتراست فایل اسکن

اکنون می توانید سه گزینه Resolution، Brightness و Contrast را مشاهده کنید و هر یک از این تنظیمات که به ترتیب به معنای میزان رزولوشن فایل اسکن، میزان روشنایی و کنتراست آن هستند را به دلخواه تنظیم کنید.

  • مشاهده پیش نمایش تنظیمات انجام شده

قبل از اینکه به مرحله نهایی آموزش اسکن کردن برسیم، لازم است شما را با بخش Preview آشنا کنیم که پیش نمایشی از تمامی تنظیماتی که بر روی فایل اسکن انجام داده اید را به شما نمایش می دهد؛ تا قبل از اسکن کردن از میزان روشنایی، رزولوشن و کنتراستی که تنظیم کرده اید، اطمینان حاصل کنید. ( برای این مطلب را بخوانید. )

اگر همه چیز در پیش نمایش همانطور بود که می خواستید، می توانید بر روی گزینه Scan کلیک کنید تا پروسه اسکن گرفتن آغاز شود. توجه داشته باشید که فایل های اسکن شده در ویندوز بر روی این مسیر ذخیره می شوند:

Start -> File Explore -> Documents -> Scanned Document

آموزش اسکن کردن در مک

  • اتصال اسکنر کانن به مک بوک

حالا که نحوه اسکن کردن با اسکنر کانن در ویندوز را یاد گرفتید نوبت به آموزش اسکن کردن با اسکنر کانن در سیستم عامل مک است؛ تا آن دسته از کاربرانی که از مک بوک استفاده می کنند نیز با نحوه اسکن گرفتن در این سیستم عامل آشنا شوند. در این حالت نیز اولین کاری که باید بکنید این است که سیستم خود را با استفاده از کابل USB به اسکنر وصل کنید.

اکنون هم باید مانند قبل سند را در اسکنر قرار دهید، به صورتی که محتوای سند بر روی شیشه اسکنر قرار بگیرد.

برای اینکه بتوانید اسکنر کانن را به سیستم عامل مک بشناسانید باید در سیستم خود Apple Menu را باز کنید و سپس گزینه System Preferences را انتخاب کنید. سپس در پنجره جدیدی که برای شما باز می شود، گزینه Printers & Scanners را انتخاب کرده و نام اسکنر خود را نیز انتخاب کنید.

بعد از انتخاب نام اسکنر نوبت به انجام تنظیمات بر روی سندی است که قرار است از آن اسکن بگیرید. برای انجام این کار باید بر روی تب Scan کلیک کنید و گزینه Open Scanner را انتخاب کنید. سپس برای انجام تنظیمات لازم گزینه Show Details را انتخاب کنید تا مانند قبل گزینه های File Type، رنگی یا سیاه و سفید بودن فایل، میزان رزولوشن، کنتراست و روشنایی به شما نمایش داده شوند.

بعد از انجام تنظیمات مورد نظر می توانید پیش نمایش سندی که قرار است اسکن شود را متناسب با تنظیماتی که بر روی آن اعمال کرده اید در قسمت Overview ببینید. در آخرین مرحله از آموزش اسکن کردن نیز باید بر روی گزینه Scan کلیک کنید تا پروسه اسکن گرفتن از سند آغاز شود.

دکمه بازگشت به بالا