آغاز تولید آیفون 15 در هند

با آغاز تولید آیفون 15 در هند اپل مستقیماً شکاف بین خود و چین را گسترش داد. آیا نسل جدید گوشی های آیفون در چین تولید نخواهند شد؟
آغاز تولید آیفون 15 در هند نوید افزایش شکاف بین ارزشمندترین شرکت جهان و یکی از پرجمعیت ترین کشورهای دنیا را می دهد. اپل تولید نسل جدید گوشی های هوشمند خود را برای اولین بار در خاک هندوستان آغاز کرد درصورتی که در سالهای پیش، کارخانه فاکسکان مستقر در کشور چین اولین نسخه های گوشی های جدید اپل را تولید می کرد. لازم به ذکر است که بنابر تصمیمات گرفته شده توسط تیم کوک، مدیرعامل اپل این شرکت متعهد به رشد و سرمایه گذاری در سراسر کشور هندوستان شده است.
بیشتر بخوانید: فرایند دشوار تولید آیفون 15 پرو عرضه آن را محدود می کند!
آغاز تولید آیفون 15 در هند
بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: «کارخانه گروه فناوری فاکسکان در شهر سریپرمبودور، مشغول آماده سازی است تا چند هفته پس از آغاز ارسال آنها از کارخانه های چین، جدیدترین گوشی های آیفون را تحویل دهد و می خواهد حجم تولید آیفون های جدید در هند را به سرعت افزایش دهد.»
به گزارش ای جی مارکت به نقل از یک خبرگزاری، شرکت آمریکایی اپل با توجه به تنش ها بین واشنگتن و پکن که تجارت را کمتر قابل پیش بینی کرده است، یک پروژه چند ساله را برای متنوع کردن پایگاه تولید محصولات خود و کاهش اتکا به چین، دنبال می کند. هند در دوران نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور، تلاش کرده است روابط نزدیک تری با آمریکا بنا کرده و به یک قطب تولید محصولات الکترونیکی، تبدیل شود.

پیش از عرضه آیفون 14، اپل تنها بخشی از گوشی های آیفون را در هند تولید می کرد و روند تولید در این کشور، 6 تا 9 ماه از تولید چین عقب بود. این تاخیر در سال میلادی گذشته، به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرد و اپل تا پایان مارس، هفت درصد از گوشی های آیفون خود را در هند تولید کرد. به گفته منابع آگاه، امسال، هدف تولیدکنندگان، نزدیک تر کردن زمان ارسال محصولات از هند و چین است اما تامین کنندگان هنوز مطمئن نیستند که به این هدف دست خواهند یافت یا خیر.
گستردگی تولید آیفون 15 در هند، به موجود بودن قطعات که عمدتاً وارداتی هستند و روان بودن خطوط تولید در کارخانه فاکسکان در خارج از شهر چنای، بستگی دارد.
انتظار می رود آیفون 15 که احتمالا در 12 سپتامبر معرفی خواهد شد، بزرگترین به روزرسانی این گوشی در سه سال گذشته باشد. این تغییرات شامل ارتقا بزرگ سیستم دوربین همه مدل ها خواهد بود و مدل های پرو، پردازنده سه نانومتری A16 بهبود یافته خواهند داشت. خانواده جدید این گوشی پرچمدار، برای احیای فروش اپل، اهمیت اساسی دارند. اپل ماه میلادی جاری، کاهش فروش برای سومین فصل متوالی را به دلیل تقاضای ضعیف مصرف کنندگان در بازارهای بزرگی مانند آمریکا، چین و اروپا، گزارش کرد.
به گفته منابع آگاه، سایر تولیدکنندگان قراردادی اپل در هند شامل پگاترون و کارخانه ویسترون که توسط گروه تاتا خریداری شده است، به زودی آیفون 15 را آغاز خواهند کرد.
اپل که نخستین فروشگاه های خرده فروشی خود را در آوریل در هند افتتاح کرد، اکنون بازار رو به رشد هند را هم یک فرصت خرده فروشی و هم یک پایگاه تولید مهم برای محصولاتش در بلندمدت می بیند. فروش آیفون در هند در سه ماهه منتهی به ژوئن، رشد دو رقمی داشت و به بالاترین رکورد خود رسید اما اپل آمار دقیق را اعلام نکرده است.
بر اساس گزارش بلومبرگ، تیم کوک، مدیرعامل اپل، پس از ملاقات با مودی در سفری که در آوریل به هند داشت، اظهار کرد:
«اپل متعهد به رشد و سرمایه گذاری در سراسر کشور است.»
بیشتر بخوانید:

    اپل به دلیل کاهش تعمدی سرعت آیفون های قدیمی 500 میلیون دلار جریمه شد
    ترفند اپل برای افزایش فروش: سرعت انتقال داده پورت USB-C آیفون 15 پرو از نسخه های عادی بیشتر است!
    کاهش چشمگیر حاشیه نمایشگر آیفون 15 در قیاس با آیفون 14 [+عکس]
    اپل در اندیشه افزایش میزان تولید آیفون در سال 2023

نظر شما درباره آغاز تولید آیفون 15 در هند چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا