اخبار بازار

آخرین کمپین بانوی من و علامت سوال بزرگ (دعوت به جراحی)

عکس های مبارزات انتخاباتی را ارسال کنید
عکس های مبارزات انتخاباتی را ارسال کنید

از قبل بنویسید:

مثل همیشه چشم من به دنبال تبلیغات از هر نوع (اعم از محیطی یا مجازی و غیره) است و بسته به جذابیت تبلیغات ، از چند دقیقه تا چند ساعت فکر می کنم. اخیراً یکی از این تبلیغات مورد توجه من قرار گرفت. هم از نظر نوع محصول و هم از لحاظ تجاری و هم از نظر کاربرد و تلاش برای خواندن آگاهی بعد از وقایع این کمپین. با توجه به استقبال دوستان و همکاران برای این کمپین در شبکه های مجازی ، من مدتی صبر کردم تا فضای پیرامون تفسیر و تحلیل این کمپین را آرام کنم و سپس کمی در مورد آن بنویسم. این یادداشت نتیجه همین چند ساعت است؛)

جوهر داستان

این روزها در بحبوحه تکرار و تکرار تبلیغات و روزنامه نگاری محیط زیست در تهران ، کمپینی راه اندازی شد که بسیار آشکار بود. کمپین خانم امروزه ، حتی اگر مانند سایر انواع تبلیغات محیطی ، در ابتدا او فقط سعی کرد از تبلیغات دیگر دوری کند و به مخاطب برسد (مکالمه) ، و دفعه بعد که او ذهن مخاطب را می بیند و با آن روبرو می شود ، مکانی برای خودش. و توجه داشته باشید (توجه) و دفعه بعد نگاهی به زمان معین در ذهن خود بیندازید و وی را وادار به تجزیه و تحلیل (تفسیر) کنید ، اما با بیشتر تبلیغات محیطی که مورد نمایش قرار گرفت ، اختلافات اساسی وجود دارد:

 1. تفاوت اصلی بین این نوع تبلیغات با سایر انواع محصولات و خدمات نمایش داده شده در این است که تبلیغات این نوع محصول در واقع تابع قوانین خاصی است و مراجعه به نوع محصول به راحتی امکان پذیر نیست (مثلاً این محدودیت برای موارد مشابه در این زمینه). همچنین داروها و مواد آرایشی و موارد مشابه).
 2. برخلاف بسیاری از انواع تبلیغات امروزه ، او داستانی برای گفتن دارد (و اینکه جالب یا غیر جذاب باشد ، یا داستان های دیگری برای گفتن وجود دارد) او سعی می کند یک داستان واحد را بازگو کند و با آن صادق باشد.
 3. بر خلاف بسیاری از انواع متداول تبلیغات امروزه ، این امر میل خاصی دارد و به معنای واقعی تلاش نیست تا بتوانیم نام های تجاری را در نگاه عموم متمایز کنیم (گرچه محدود کردن یک پاراگراف می تواند منجر به اتخاذ این سیاست شود). بودن)
 4. شیوه تصویرگری به کار رفته در آن ، یک سبک معمول نیست و شاید در تبلیغات قبلی مشاغل ایرانی ، سلیقه مخاطبان برای دریافت و پردازش چنین تصاویر انتزاعی مورد بررسی قرار نگرفته است. اما قدرت نمایش به گونه ای است که چشم را به خود جلب می کند و روح را برای یک خلسه کوتاه دعوت می کند.
 5. خانم پیش از این در کمپین های مختلف نشان داده بود که مسئولیت اجتماعی فقط یک شعار اغوا کننده و بازارگرا نیست (که البته بازار پر از این کلمات است و چنین ادعاهای مارک های مخاطب به راحتی غیرقابل قبول است) به عنوان یک مأموریت کاری انجام می شود و چنان متعهد است که هزینه های عظیم تبلیغات خود را در این محور متمرکز می کند.
 6. و تفاوت های دیگر که شما و افراد مسئول اجرای این کمپین به این لیست اضافه می کنید.

علامت سؤال عالی

همه اینها و موارد دیگر ، آخرین مبارزات انتخاباتی MyLady را به یک کمپین جسورانه تبدیل می کند که باعث می شود افراد نسبت به تصمیم گیرندگان ، پردازنده ها و مجریان آن حسادت کنند. اما در کنار همه اینها ، یک سؤال بزرگ وجود دارد. آیا به این دلیل نیست که مشاغل اقتصادی با مشوق های اقتصادی اقداماتی را انجام می دهند که می توانند همزمان منجر به مسئولیت اجتماعی شوند (بخوانید بازاریابی با هدف اجتماعی)؟ بنابراین انگیزه های تجاری در زمینه طراحی چنین کمپینی چیست؟ ضمن توضیح اینکه به دلیل عدم اطلاع دقیق در مورد کمپین کوتاه و اهداف فراتر از آن ، نخواهیم توانست این انگیزه ها را به طور دقیق بخوانیم ، از شما دعوت می کنم به این سؤال پاسخ دهید:

“به نظر شما ، به عنوان یک فعال / آماتور در زمینه بازاریابی و تبلیغات و فروش ، محورهای زیر را که می تواند در طراحی و اجرای چنین برنامه تبلیغاتی چشمگیر (و امیدوارم یک کمپین موفق برای دستیابی به اهداف) باشد ، ایجاد می کند؟”

 • افزایش آگاهی از برند در بین مخاطبان هدف و در نتیجه افزایش توانایی به خاطر سپردن و به یاد آوردن نام تجاری در هنگام خرید کالا؟
 • ایجاد و افزایش ارتباط عاطفی و احساس تعلق مشتری های فعلی هدف با برند و در نهایت ایجاد وفاداری بیشتر؟
 • آیا به طور مستقیم مخاطب هدف را ترغیب به خرید محصول و افزایش سهم بازار خواهد کرد؟
 • پیام ضمنی در مورد بسته بندی محصول جدید؟
 • ترکیبی از اهداف فوق؟
 • مقصد دیگری برای افزودن به این لیست؟

برای درک بهتر این کمپین ، با انتخاب یکی از اهداف فوق ، به برنامه ها برگردید و به آن بنگرید و موفقیت کمپین را در رسیدن به هدف مورد نظر ارزیابی کنید و اگر دوست دارید ، آن را در اینجا با من و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

بنابراین او نوشت:

زرین رویا نیز مانند سایر شرکتهای فعال در کشور یک شرکت با ارزش و پاراگراف است. آخرین مبارزات انتخاباتی نیز از نظر فرم و محتوا قابل ستایش است و سوال نهایی پست باعث کاهش کمپین این شرکت و کمپین نمی شود. این تفاهم نامه چیزی نیست جز بازاریابی در مثالهای تجاری ایران و دعوت از فکر و بکارگیری مفاهیم بازاریابی در مشاغل ایرانی. که دستیابی به آن در مطالعه نمونه های خارجی دشوار است و بندرت در ادبیات بازاریابی علمی و تجربی کشور یافت می شود.

درمورد من:

من با مجموعه هایی به آنها کمک می کنم تا توجه بیشتری به رفتار بازار ، رقبا و مشتریان داشته باشند تا از منابع گرانبهای آنها به طور مؤثر در بازاریابی ، تبلیغات و فروش محصولات استفاده کنند.

حمیدرضا گازی مغام

دکترای بازاریابی دانشگاه آلما

این نظرات و یادداشت های مشابه در وب سایت drghm.com قرار دارد

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا