فیلم و هنر

آخرین وضعیت سلامتی رضا ایرانمنش پس از حادثه سر فیلمبرداری

به گزارش تیتربرتر رضا ایرانمنش اخیرا ساخت یک فیلم کوتاه بود که هنگام فیلمبرداری پایش شکست و خانه‌نشین شد. او با همین شرایط فیلمش را تمام کرده ولی از برخی مسائل و بی‌توجهی‌ها گله دارد.

وخرین وضعیت سلامتی رضا ایرانمنش پس از حادثه سر فیلمبرداری


وخرین وضعیت سلامتی رضا ایرانمنش پس از حادثه سر فیلمبرداری
وخرین وضعیت سلامتی رضا ایرانمنش پس از حادثه سر فیلمبرداری

این بازیگر و جانباز شیمیایی جنگ ایران و عراق مدت‌هاست که تصویرش در قاب تلویزیون یا پرده سینما دیده می‌شود البته ایرانمنش در سال 1400 بیکار نبوده و در چند فیلم و سریال بازی کرده که هنوز اکران یا پخش نشده است.

او در این باره در گفتگویی کوتاه با بیان می‌کند: سال گذشته در شش، هفت فیلم و سریال بازی کردم که در امسال هم چند پیشنهاد داشتم که برای کار نپسندیدم و یکی، دو متن را هم می‌خوانم تا ببینم چه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎ شده و فعلا در منزل هستم.

ایرانمنش درباره شرایط این روزهای کار در سینما هم می‌گوید: وضعیت نسبت به دوران بارداری بهتر است یعنی تهیه‌کننده‌ها برای پروژه‌های خود براورد اولیه‌ای دارند و طبق آن کار را پیش می‌برند، ولی شب که می‌خوابند و صبح بیدار می‌شوند، می‌شوند که قیمت چهار جنس بالا می‌رود، همه چیز افزایش می‌یابد و به این ترتیب حتی برای وسایل و تجهیزاتی که می‌توانند اجاره کنند. نیز بهای بیشتر باید داده شود.

او در پاسخ به اینکه در این شرایط اقتصادی آیا حمایت‌های لازم از سوی مراجع مرتبط با جانبازان مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده، اظهار می‌کند: من با وجود کارت جانبی از چیزی بهره‌مند نیستم. اری انجام نمی‌دهند و همه چیز فقط شعار است. شما در حال حاضر برای ارسال نظر وارد شده اید. مردم فکر می‌کنند به خانواده شهدا و جانبازها چه چیزهایی می‌شوند، غافل از اینکه مثلاً من برای این داروها را می‌توان تهیه کرد، آنقدر با مانع و سنگ‌اندازی می‌شوم و آنقدر پروسه سختی پیش پای ما می‌گذارد که آدم عطایش را به لقایش می‌بخشد، چون باید باید بسازد. پزشکانی تعیین کننده بعد از تشکیل و بررسی کننده، فقط به چند شعبه محدود و خاص برویم آن هم در زمان‌های خاص تا در نهایت موردی را تایید کنند که داروهایی که من – جانباز شیمیایی – مصرف می‌کنم بیشتر ثابت است و باید دو دستی باشد. یندیم کنند ولی …

ایرانمنش که در دهه 70 برای بازی در فیلم «سجاده آتش» نامزد دریافت سیمرغ بهترین بلورین بهترین بازیگر نقش اول بود، سابقه بازی در فیلم‌هایی مانند «آخرین شناسایی»، «دکل»، «کمین»، «ترور» و سریال‌های «وفا». ، «مردان آنجلس» و «ستایش» را در کارنامه کاری خود دارد. او در سال‌های بعدی قصد داشت سریالی را با نام «سپهسالار» برای شبکه نمایش کارگردان کارگردانی کند.

بیوگرافی رضا ایرانمنش


بیوگرافی رضا ایرانمنش
بیوگرافی رضا ایرانمنش


محمدرضا ایرانمنش (زاده ۸ اردیبهشت ۱۳۴۶ در جیرفت) فارغ‌التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و

زندگی و فعالیت ها

او در سال ۱۳۴۶ در جیرفت در استان کرمان متولد شد. و در سال ۱۳۶۵ ازدواج می‌کند و در سال ۱۳۶۹ مدرک فوق‌لیسانس کارگردانی خود را از دانشگاه تربیت معلم دریافت می‌کند. ور بر بر ب ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ش ی در سال ۱۳۷۲ برای بازی در فیلم سجاده آتش نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول ر این یک تالیف و تلفیقی است که به صورت رایگان انجام می شود. وی در عملیات‌های متعددی حضور داشت و در عملیات والفجر ۸ به دلیل استشمام گاز خردل، جانباز شیمیایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، «رضا ایرانمنش ب یس از هوش آمدن در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت:

من تقریباً ۱۷ بار به بیمارستان رفتم، ۴ سال پیش هم یک بار به کما رفتم، شاید باورتان نشود اما خاطرات واضحی را به یاد دارم، احساس می‌کردم در خلأ هستم، می‌توانم خیلی سریع به هر جا که اراده کنم بروم. اینها فقط برخی از ابزارهای اشتراک گذاری هدف گذاری هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. یکی از بچه‌ها از به‌هوش آمدن من – بعد از یک ماه کم هوشی- فیلم گرفته شد، در فیلم دیدم که گریه و التماس می‌کنم و همه را به قرآن قسم می‌دهم که نمی‌خواهم برگردم، من سبک و رها بدون هیچ دردی در ابرها بودم، اما. هر لحظه به زمین نزدیکتر می‌شدم دلم نمی‌خواست برگردم. اما بالاخره برگشتم و دوباره سنگین شدم دوباره دردها برگشتند. قبل از هوشیاری کامل صدای بوق دستگاه‌ها را به یاد می‌آورم که برگشته‌ام و میفهمم دوباره به «آتیه» آمده است.


بیوگرافی رضا ایرانمنش
بیوگرافی رضا ایرانمنش

سینما


  • شاهد عینی (1380)

  • تیک (1378)

  • تروریسم (1376)

  • (مین (1375)

  • دکل (1374)

  • خرین شناسایی (1372)

  • سجاده آتش (1372)

افتخارات

اندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم سجاده آتش (دوره ۱۲ جشنواره فیلم فجر، سال ۱۳۷۲)

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا