آخرین نسخه آزمایشی اندروید 14 منتشر شد

آخرین نسخه آزمایشی اندروید 14 توسط گوگل منتشر شد. غول فناوری آمریکایی پنجمین بتای نسخه جدید اندروید را برای انجام آخرین تست های پایداری منتشر کرده است.
گوگل پنجمین و آخرین نسخه آزمایشی اندروید 14 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد. گفتنی ست که این نسخه صرفاً به بررسی و کشف ایرادات و همچنین پایداری سیستم می پردازد و توسعه دهندگان از هم اکنون می توانند برنامه های خود را برای این سیستم عامل آماده کنند.
لازم به ذکر است که اندروید 14 تمرکز ویژه ای روی ارتقاء امنیت کاربر، بهبود رابط کاربری، دوام باتری و محافظت از حریم خصوصی کاربران دارد. همچنین باید بگوییم که نسخه پایدار و نهایی سیستم عامل گوگل تا چند هفته دیگر منتشر خواهد شد.
بیشتر بخوانید: آپدیت اندروید 14 و One UI 6 برای این محصولات سامسونگ منتشر خواهد شد [+فهرست دستگاه های واجد شرایط]
آخرین نسخه آزمایشی اندروید 14 منتشر شد
گوگل به منظور آماده شدن برای نسخه نهایی اندروید 14، بتای پنجم این سیستم عامل را منتشر کرد تا در آخرین لحظات بتواند بازخورد کاربران را دریافت کند. همان طور که انتظار می رفت، انتشار بتای پنجم اندروید 14 با نسخه نهایی کیت توسعه نرم افزار (SDK) و NDK مصادف شده است، بنابراین حالا توسعه دهندگان می توانند برنامه های خود را برای نسخه جدید سیستم عامل اندروید آماده کنند.
بتای پنجم اندروید با رفع برخی مشکلات و بهینه سازی ها همراه است که در بتای 4.1 ماه قبل وجود نداشت. این بیلد هیچ گونه تغییر ظاهری یا اساسی با خود ندارد و صرفاً مسیر را برای عرضه نسخه نهایی اندروید 14 آماده می کند.

از نظر گوگل آخرین بتای نسخه های جدید اندروید همواره نسخه کاندید عرضه هم محسوب می شود، بنابراین بتای اخیر بیانگر به بلوغ رسیدن اندروید 14 است و طی هفته های آینده شاهد در دسترس قرار گرفتن نسخه نهایی Android 14 خواهیم بود. حتی اگر آپدیت دیگری برای بتای پنجم عرضه شود، مراحل اصلی توسعه اندروید 14 به پایان رسیده است و در انتظار هیچ تغییر بزرگی نیست.
از حالا دارندگان محصولات منتخب گوگل (نظیر پیکسل فولد و تبلت پیکسل) می توانند بتای پنجم اندروید 14 را به طور داوطلبانه دانلود و نصب کنند. همچنین امکان ارتقای بتاهای قدیمی تر به آخرین بتای اندروید 14 یا حتی فلش زدن آن از طریق Android Flash Tool وجود دارد.
بیشتر بخوانید:

    قابلیت ارتباط ماهواره ای اندروید 14 ابتدا برای گوشی های سامسونگ و پیکسل عرضه می شود
    نمایش تاریخ تولید گوشی در اندروید 14 ممکن خواهد بود

نظر شما درباره آخرین نسخه آزمایشی اندروید 14 چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: شهر سخت افزار
  

دکمه بازگشت به بالا