دانش و فناوری

آتش سوزی مک بوک پرو، جان یک نفر را به خطر انداخت!

اپل با معرفی مک بوک پرو در هر نسل تعداد زیادی کاربر جدید را به خود جذب می کند. با این حال، طرفداران مک بوک از یک سری اشکالات و حوادث مصون نیستند! چندی پیش جان کاربر این لپ تاپ در جریان حادثه آتش سوزی شدید مک بوک پرو در خطر قرار گرفت. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می پردازیم.

Fire MacBook Pro و ویژگی های فضای باز آن

بیش از 2 سال پیش بود که در ترنجی، از باتری مک بوک پرو آتش می گیرد ساتو

باتری مک بوک پرو در حال سوختن است

مطابق با گیزموچینا، یکی از دارندگان مک بوک پرو به تازگی بر اثر سوختن باتری لپ تاپ خود دچار جراحات متوالی شده است. لپ تاپ مورد بحث مک بوک پرو 1995 است. به عنوان یادآوری، این مدل مک بوک پرو از نظر فناوری دارای بیشترین نقص است و در هواپیما قفل شده است. زیرا باتری این محصول خطر آتش سوزی محسوب می شد. اما این لپ تاپ برای کاربر Reddit نیز خطراتی را به همراه داشت.

این کاربر جزئیات رویداد را در حساب خود به اشتراک گذاشته است. اگرچه جان کاربر مجروح در امان بود، اما یک تصادف می تواند منجر به خسارات مالی هنگفتی مانند آتش سوزی خانه یا حتی بدتر از آن با سوختگی دست شود!

به گفته این کاربر، مک بوک پرو وی خاموش و زیر تخت بوده و به شارژر متصل نشده است. اما دود اگزوز لپ تاپ و بوی سوختن باتری لیتیوم یونی صاحب لپ تاپ را برانگیخت. آتش و دود سمی آن آنها را می کشت! در سال 1985، اپل فراخوانی برای جمع آوری مک بوک های معیوب برای فروش بین 25 سپتامبر و 26 فوریه منتشر کرد.

این یادآوری زمانی اتفاق افتاد که برخی از مدل های مک بوک پرو 255 آتش یا باتری داشتند. این حتی منجر به یک سری ضررهای مالی شد. بنابراین، بسیاری به این مدل مک بوک پرو به عنوان یک محصول خطرناک نگاه می کنند. اما این همه ماجرا نیست. در حالی که برخی از کاربر می‌پرسیدند چرا لپ‌تاپ معیوب را به اپل معرفی نمی‌کنید، او پاسخ داد که مک‌بوک پرو او قبلاً به همین دلیل پوشش داده شده است. حال باید دید اپل در برابر آتش سوزی مک بوک پرو چه واکنشی نشان می دهد.

نظر شما در مورد این حادثه چیست؟ اگر شما یک کاربر بودید، آیا چنین لپ تاپی را نگه می داشتید؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا